روژه گارودي

  روژه گارودي «roger   qarudy »

 وي فيلسوف و نويسنده‌ي معاصر فرانسوي است که در سال 1913 ميلادي در شهر مارسي ديده به جهان گشود. پس از گذراندن تحصيلات عاليه عضو کميته مرکزي حزب کمونيست فرانسه شد. و در سال 1970 از دفتر سياسي به خاطر اختلافات اخراج شد. وي در زمينه‌ي مسيحيت، مارکسيم و اديان بزرگ ديگر مطالعات را ادامه داد.( گارودي،روژه،ميراث سوم، ص 9و 10،).


وي حدود پنجاه سال از عمر خويش را در تحقيق، پژوهش وتأليف گذراند و حاصل آنحدود پنجاه کتاب و رساله مي باشد. وي در اثر تحقيقات به ايماني جديد دست يافت که آميزه‌اي از دين و سياست ،علم و اخلاق ومعنويت و ماديت است. و آن دين جديد جزء اسلام حقيقي چيز ديگري نبود.

روزنامه کيهان شماره 27 آذر سال 1362 نوشت که گارودي فيلسوف معاصر فرانسوي پس از مسيحي شدن [ در اثر تحقيقات خود ]  به مذهب اسلام گرويده است.(خوئيني، اسلام از ديدگاه دانشمندان جهان ص 165،)

 دکتر حديدي مي گويد: « وي کمال مطلوب و ايده‌آل خود را در اسلام و ارزشهاي متعالي آن مي‌يابد و سپس مسلمان مي‌شود.(گارودي،روژه، ميراث سوم، ص 9و 10،).

گارودي قايل است، پيام اساسي قرآن عبارت از آنست که در انسان آگاهي بسيار ژرفي در مورد پيوندهايش با خدا،با انسان و با حهان پديد آورد. اين بينش جهاني همه ابعاد زندگي در زمينه‌ي اسلام را از لحاظ هنر، دانش و کردار در بر مي‌گيرد.( علي نقي،قرآن از ديدگاه 114 دانشمند جهان ص 62،)

وي کتاب‌هاي زيادي نوشته است که منجمله از آنها:

    « هشدار به زندگان» که توسط علي اکبر کسمائي به زبان فارسي ترجمه شده است.

    « ميراث سوم» که توسط دکتر حديدي ترجمه شده است.

    « حوار الحضارات» و « الأساطير المؤسسه لسياسة الاسرائيليه» به زبان عربي ترجمه شده  است.

 

منبع: نرم افزار مستشرقان

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید ...


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس