حامد الگار

پروفسور حامد الگار

وي يکي از اسلام شناسان انگليسي است که به دين اسلام و مکتب اهل بيت پيوست. پس از کارشناسي با رتبه‌ي اول در زبان عربي و فارسي از دانشگاه کمبريچ موفق به دريافت بورس تحصيلي براي دانشگاه تهران قبل از انقلاب شد. در سال 1340 ه.ش به ايران آمد که در آن دوران وضع ايران نا‌آرام بود. وي دانشگاه راترک کرد و به سير و تفريح در ايران پرداخت. براي اتمام دوره‌ي دکتري به کمبريچ باز گشت و رساله‌ي خود را درباره‌ي نقش سياسي علماي شيعه در قرن نوزدهم نوشت.

 پس از گذراندن دوره‌ي دکترا در کمبريج در سال 1965 م به آمريکا رفت و در دانشگاه برکلي کاليفرنيا به تدريس پرداخت وي کتاب « امامت و رهبري »‌نوشته سيد مجتبي موسوي لاري را مطالعه کرد و تمايل شديدي به تغييرمذهب پيدا کرد.ودر اثر تحقيقات به مذهب تشيع پيوست.( الگار،حامد،وهابيگري ص 10، ترجمه غايي)

وي در حال حاضر در قيد حيات است و به گفته‌ي استاد زماني به 10 زبان زنده‌ي دنيا مسلط است و در کشورهاي مختلف در کنفرانس‌ها و جلسات علمي شرکت مي‌کند.

وي کتاب‌هاي زيادي تأليف کرده و بسياري ازکتب را ترجمه کرده است.اخيراً اطلاع پيدا کرديم که وي تفسيرگرانبها الميزان رابه زبان انگليسي ترجمه مي‌کندکه انصافا کار ارزشمندي است. بعضي از کتب وي از اين قبيل‌اند.

SURAT- AL – FATIHA

SUFISM

JESUS  IN THE QORAN

THE SUNNAH

WAHHABISM

 

 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید ...


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس