نویسنده تفسیر تنزیلی قرآن کریم با ارائه گزارشی از نحوه جمع‌آوری قرآن در منابع تاریخی به بررسی دیدگاه آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی پرداخت و گفت: ایشان از دوره پیامبر تا خلیفه سوم سهمی در جمع قرآن قائل شده که کار اصلی یعنی چیدن آیات در سوره و ترتیب سور در دوره پیامبر(ص) بود.

کتاب «خطا‌های قرآن‌پژوهی جان ونز برو؛ ریشه‌ها و پیامدها» توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمجید پورطباطبایی، عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم نوشته شده است.

این اثر در اواخر سال گذشته در نوبت نشر این پژوهشکده قرار گرفته است؛ اثر مذکور در ۲۹۰ صفحه از سوی این مولف به انتشارات دفتر تبلیغات سپرده شده است.

وی در این اثر به بررسی دیدگاه‌های جان ونزبرو پرداخته که یکی از مستشرقان معروف است که در زمینه قرآن، مطالعات زیادی داشته و دیدگاه‌های شاذی نیز مطرح کرده است.

از جمله دیدگاه‌های نادرست وی این است که معتقد است اسلام، دینی آسمانی و الهی نیست و ساخته خود مسلمین از قرن سوم به بعد و تحت تاثر مسیحیان و یهودیان است؛ لذا شاکله اسلام در دوره پیامبر (ص) ایجاد نشده است.

این نویسنده و قرآن‌پژوه کتابی با عنوان «خاتم عشق» نیز دارد که سال قبل نشر یافته و در این اثر به تطور آرای غربیان و خاورشناسان در مورد پیامبر اعظم (ص) پرداخته است.

منبع : ایکنا

الگوی قرآنی «جفرسون» برای قانونگذاری در آمریکا
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، خانم «دنیس اسپیلبرگ»( Denise Spellberg) دانش‌پژوه آمریکایی تاریخ اسلام و استاد دانشیار در مرکز پژوهش خاورمیانه در دانشگاه «تگزاس» در آستین است. او لیسانس خود را از کالج اسمیت در سال ۱۹۸۰ م و دکترایش را از دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۸۹م دریافت کرده‌ است.

دانشگاه اسلامی در سنگاپور تأسیس می‌شود

گروه بین‌الملل: سازمان اسلامی سنگاپور قصد دارد دانشگاه اسلامی با هدف پرورش رهبران مذهبی در کشور چندفرهنگی ـ مذهبی سنگاپور تأسیس کند.

وقتی چهره اسلام‌هراس به قرآن استناد می‌کند!

گروه بین‌الملل: كاربران شبكه‌های اجتماعی ویدئوی سخنرانی نخست‌وزیر جدید انگلیس را که در آن با استناد به قرآن، مدعی دفاع از اسلام شده است، بازنشر دادند.

دومین نشست «قرآن کلام خدا یا رویای نبی» فردا برگزار می‌شود

گروه دانشگاه: دومین میزگرد انجمن اندیشه و قلم با عنوان «قرآن کلام خدا یا رویای نبی» ساعت ۱۷:۳۰ فردا برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دومین میزگرد انجمن اندیشه و قلم با عنوان «قرآن کلام خدا یا رویای نبی» ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه ۲۳ تیرماه، برگزار می شود.

پاسخگویی به شبهات در نرم‌افزار «قرآن و مستشرقان»

گروه فضای مجازی:‌ مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه در مورد نرم‌افزار قرآن و مستشرقان ابراز کرد: این نرم افزار با رویکرد پاسخگویی به شبهات مستشرقان و معرفی فعالیت‌هی آن‌ها در مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه تولید شده است.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس