مراسم رونمایی از نرم افزار «فتنه تکفیر »

مراسم رونمایی از نرم افزار «فتنه تکفیر » که اخیرا توسط مرکزمطالعات و تحقیقات نستوه تولید شده است با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

دین مبین اسلام با توجه به رشد روز افزون خود در ممالک مختلف، پیوسته در معرض تهدید های گوناگون از جانب مستکبران عالم بوده است. از جمله مهمترین تهدیدات در عصر حاضر ایجاد جریان های تکفیری در جهان اسلام بوده که به وسیله حربه تکفیر، به دنبال ایجاد تفرقه و چند دستگی میان مسلمانان می باشند.

با توجه به اهمیت شناخت جریان های تکفیری و اهداف آنان و شناخت دست های پشت پرده ی این جریان ها، مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه با تولید نرم افزار فتنه تکفیر سعی بلیغی جهت رسیدن به این مهم داشته است.

مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه با توجه به اهمیت این موضوع در سال 1392 با تشکیل گروه های مطالعاتی و تحقیقاتی، به پژوهش در خصوص ابعاد گوناگون تکفیر پرداخت که پس از گذشت یک سال نتیجه ی آن در قالب نرم افزار چند رسانه ای عرضه خواهد شد.

از جمله مهترین اهداف تولید این نرم افزار می توان به شناسایی و شناساندن جریان تکفیری در جهان اسلام، مقابله با جریان های افراطی در جهان اسلام، تنبه و آگاهی مسلمانان در خصوص خطر جریان مذکور، تلاش در جهت همگرایی و وحدت در میان مسلمانان، شناساندن عامل اصلی انحرافات (استکبار و صهیونیزم) به عنوان اولین و آخرین دشمن جهان اسلام، تقویت روحیه غیرت دینی و دفاع از مبانی اساسی اسلامی و نشان دادن جنایات جریان های تکفیری اشاره نمود.

این نرم افزار با نیاز سنجی دقیق در خصوص مخاطبین خود، در دو لایه طراحی گردیده است که علاوه بر استفاده عموم از این نرم افزار، دسترسی پژوهشگران را به مقالات تخصصی در حوزه های مختلف آسان نموده است.

نرم افزار فتنه تکفیر در قالب هشت فصل با عناوین تبار شناسی جریان های تکفیری، علل و عوامل شکل گیری جریان های تکفیری، مبانی عقیدتی جریان های تکفیری، تشکیلات جریان های تکفیری، کارنامه جنایات جریان های تکفیری، ابزارهای تبلیغی جریان های تکفیری، تعاملات جریان های تکفیری با استکبارجهانی و صهیونیزم و راه های برون رفت از بحران تکفیر طراحی شده است.

این اثر با بهره گیری از نظریات کارشناسان متخصصی همچون حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیزاده موسوی، حجت الاسلام و المسلمین مختاری، حجت الاسلام و المسلمین دکترخیاط، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عطاران، حجت الاسلام و المسلمین عباسی، حجت الاسلام و المسلمین کاشانی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی و سایر اساتید به غنای مطالب موجود در نرم افزار افزوده است.

نرم افزار فتنه تکفیر با در برداشتن بیش از صدها مقاله علمی _ پژوهشی و امکانات تخصصی نرم افزار و همچنین با دارا بودن مقالات کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام که در آذرماه امسال در شهر مقدس قم با حضور علما و دانشمندان جهان اسلام برگزار گردید،  فضای مناسبی را جهت بهره گیری کاربران مختلف ایجاد نموده است تا از رهگذر آن به تولید آثار گوناگون نیزکمک نماید..

لازم به ذکر است که مراسم رونمایی از نرم افزار جامع « فتنه تکفیر» روز پنج شنبه 7 اسفند ماه 1393 ساعت 16 به همت سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مکان سالن همایش های این سازمان با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیزاده موسوی دبیر کنگره جریان های افراطی و تکفیری ازدیدگاه علمای اسلام برگزار می گردد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید ...


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس