کتاب خشونت بدون مرز

کتاب «خشونت بدون مرز: بررسی تفصیلی مداخلات ایالات متحده آمریکا در جهان نوشته روح الله سعیدی فاضل و مرتضی طاهری از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

به گزارشروابط عمومی مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه، کتاب «خشونت بدون مرز: بررسی تفصیلی مداخلات ایالات متحده آمریکا در جهان (از استقلال تا زمان حاضر)» نوشته روح الله سعیدی فاضل و مرتضی طاهری از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.پس از کشف قاره آمریکا و سرازیرشدن صنعتگران اروپایی به این کشور، تکنولوژی صنعتی و دانش اروپایی‌ها به این منطقه منتقل شد تا با بهره‌گیری از آن بتوانند در مقابل ساکنان بومی آمریکا پیروز شده و منابع سرزمینی آن را به یغما ببرند. پس از کشتار فجیع اهالی بومی آمریکا و مخصوصا سرخ‌پوستان، مهاجران اروپایی شروع به توسعه قلمرو خود نمودند. آمریکا پس از استقلال خود در سال ۱۷۷۶ میلادی، نظام خود را بر پایه لیبرالیسم بنیان نهاد و پس از آن با تقویت بنیان اقتصادی، سیاسی و نظامی خود، به تصرف مناطق مختلف در آمریکای شمالی و جنوبی برای توسعه سرزمینی کشور خود پرداخت. روند رو به رشد آمریکا در عرصه‌های مختلف، سبب ظهور این کشور در قامت استعمارگری جدید در قرن بیستم گردید.

ایالات متحده آمریکا پس از جنگ جهانی دوم، با کنار زدن سایر قدرت‌های بزرگ، به عنوان تنها قدرت برتر غرب در مقابل اتحاد جماهیر شوروی شناخته می‌شد که پس از فروپاشی شوروی، خود را به عنوان تنها قدرت بین‌المللی معرفی نمود. بحث و بررسی پیرامون ایالات متحده آمریکا و نمایش چهره حقیقی این کشور، یکی از مهمترین مسائلی است که باید به آن پرداخت. استکبارورزی آمریکا یکی از مهمترین مؤلفه‌هایی است که جمهوری اسلامی ایران را به تقابل با نظام آمریکا فرا می‌خواند و همین امر سبب ایجاد دشمنی آمریکا با ایران و بالعکس گردیده است.

نمودهای استکبارورزی آمریکا را می‌توان در مدل‌های تعامل این کشور با کشورهای مختلف مشاهده نمود. مداخلات نظامی گسترده، ایجاد کودتا، وضع تحریم‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و نظامی، به راه انداختن جنگ نرم و موارد دیگر، از بارزترین انواع تعاملات این کشور با سایر کشورها می‌باشند.

کتاب پیش رو با بررسی مداخلات نظامی ایالات متحده آمریکا از دوره استقلال تا زمان حاضر، به نمایش چهره حقیقی و بدون نقاب این کشور پرداخته است. آنچه در این کتاب ملاحظه خواهید کرد، مجموعه موارد به‌کارگیری نیروهای نظامی آمریکایی در خارج از مرزهای این کشور، مبتنی بر گزارش کنگره ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی است.

این کتاب در سه بخش، به شناخت ساختار آمریکا و بحث و بررسی پیرامون بررسی مداخلات نظامی ایالات متحده در جهان و بررسی این قبیل مداخلات در ایران پرداخته و بیش از ۲۷۰ مورد از اقدامات نظامی این کشور در جهان، مورد بررسی قرار گرفته است.

چاپ اول کتاب

در ۴۵۲ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۲۰۰۰۰ تومان از سوی دفتر نشر معارف و مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه عرضه شده است.
برای تهیه کتاب «خشونت بدون مرز» و دیگر محصولات مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه می ‏توان از طریق سایت مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه: NastouhOnline.ir اقدام کرد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید ...


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس