درباره سایت مستشرقان

 

مقابله با مستشرقین و شبهات آنان نیازمند شناخت جامع و درک صحیح نسبت به فعالیت های آنان و سازوکارهای مطالعاتی و تحقیقاتی و سازمانی آنان می باشد. از این رو کانون فرهنگی تبلیغی نستوه  با همکاری موسسه تحقیقاتی المهدی(عجل الله فرجه) با استعانت از خداوند متعال سعی در تولید نرم افزاری در خصوص مستشرقان نموده است تا با شناخت کامل آنان و فعالیت ها و شبهات مطرح شده توسط آنان گامی را در مقابله با افکار مسموم آنها برداشته و مردم مسلمان و مخصوصا قشر جوانان را از آسیب پذیری در مقابل آنان بیمه نماید.

اخبار حوزه استشراق

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، پژوهشگر حوزه استشراق، گفت: در دوره منتهی به قرن ۲۰، نگاه مستشرقان نسبت به پیامبر و قرآن و موضوعات مرتبط، معتدل‌تر شده است.

سه شنبه, 07 دی 1400
ادامه ...

مفهوم شناسی و تاریخچه استشراق

از خاورشناسی یا شرق‌شناسی در عربی با "استشراق" و در انگلیسی با "Orientalism" یاد می‌شود. این واژه در ابتدا به دانشجوی اهل مشرق زمین اطلاق می‌شد، سپس در سال 1812م. در فرهنگ آکسفورد

سه شنبه, 07 دی 1400
ادامه ...

مستشرقان و قرآن

  کتاب مذاهب التفسیر الاسلامیه در سال ۱۹۲۰، به زبان آلمانی چاپ و منتشر شد و نخستین ترجمه کامل   آن به زبان عربی، در سال ۱۹۵۴ ، به دست عبدالحلیم نجّار انجام گرفت و با نام مذاهب التفسیر الاسلامی در مصر عرضه شد .

چهارشنبه, 15 دی 1400
ادامه ...

مستشرقان و حدیث

حجت‌الاسلام زهیر دهقانی‌آرانی به تبیین آرای مستشرقین معاصر در باب مهدویت پرداخت و بیان کرد: اصالت مهدویت، روایات مهدویت، مهدویت شیعی، تاریخ شکل‌گیری باور تشیع دوازده امامی به مهدویت، رابطه مهدویت و سیاست و منجی‌گرایی در جریانات سلفی و تکفیری از جمله ...

سه شنبه, 07 دی 1400
ادامه ...

مستشرقان و انقلاب اسلامی

نویسنده اکبر محمودی دانش‌آموخته سطح چهار حوزه علمیه قم و دکترای دانشگاه معارف اسلامی

چهارشنبه, 19 آذر 1399
ادامه ...

اخبار مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه

درسنامه دیجیتالی جریان شناسی افراط گرایی در جهان اسلام تولید شد. این دوره که به همت پژوهشگران مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه طراحی و تولید گردیده است. در قالب بیست و چهار درس در دسترس علاقمندان به این حوزه قرار گرفت.  

دوشنبه, 24 مرداد 1401
ادامه ...
Hide Main content block
 
اولین و جامع ترین پایگاه نقد و بررسی آراء مستشرقان
بررسی و نقد دیدگاه های مستشرقان پیرامون منابع اصیل اسلامی به همراه پاسخگویی به شبهات
وب سایت استشراق : www.esteshragh.ir
استشراق - مستشرقان- خاورشناسان
کلمات کلیدی پایگاه نقد و بررسی آراء مستشرقان
شرق شناسی - اسلام شناسی غربیان

نسیم کوی جـــانــــــــــان است قرآن                   شمیم عطر رحمان است قرآن

بود روشنـــــــگر راه ســـــــــــــــعادت                  چو خورشید فروزان است قرآن

مقابله با مستشرقین و شبهات آنان نیازمند شناخت جامع و درک صحیح نسبت به فعالیت های آنان و سازوکارهای مطالعاتی و تحقیقاتی و سازمانی آنان می باشد. از این رو مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه با استعانت از خداوند متعال سعی در تولید پرتالی جامع در خصوص مستشرقان نموده است تا با شناخت کامل آنان و فعالیت ها و شبهات مطرح شده توسط آنان گامی را در مقابله با افکار مسموم آنها برداشته و مردم مسلمان و مخصوصا قشر جوانان را از آسیب پذیری در مقابل آنان بیمه نماید.

مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه

طراحی سایت و بهینه سازی سایت از فرا سی ام اس